Než se rozepíšu o jednotlivých druzích masáží, chci podotknout, že:

  • Není třeba se vždy striktně držet té konkrétní masáže. Vždy záleží na domluvě s vámi. Při první schůzce si povíme své představy a očekávání, důvod, pro který jste na masáž přišli. Jedině tak budu moci přizpůsobit masáž vašim potřebám a je pak velká pravděpodobnost, že ode mne budete odcházet spokojeni. Pak budu spokojená i já :-).
  • Na každou masáž mám nadstandartně vyhrazen čas tak, abyste mohli přijít až s 10-ti minutovým předstihem (ale nemusíte) a odejít až 20 min. po masáži. Zároveň si hlídám, abyste nemuseli na masáž čekat.
  • Dostavíte-li se na masáž s více než 15-ti munutovým zpožděním, bude vaše masáž, s ohledem na dalšího klienta, o tuto dobu zkrácena a účtována bude za plnou cenu.
  • Dodržení času masáže je u mne samozřejmostí. Raději pár minut přidám, než abych vás o minutu ošidila :-).
  • Po každé masáži doporučuji zůstat chvilku ležet tak, jak to budete potřebovat. Pak vám nabídnu bylinkový čaj nebo vodu.

 

NABÍDKA MASÁŽÍ

 

REGENERAČNÍ A REKONDIČNÍ MASÁŽ

Je zaměřena především na odstranění zatuhlosti svalů, zmírňuje bolesti hlavy a zad, příznivě působí na pohybový aparát. Napomáhá povolení napjatých svalů a tím uvolňuje i zatuhlé klouby. Podporuje prokrvení organismu, zlepšuje látkovou výměnu, okysličení, přísun minerálních látek a živin do tkání. Využívá se k upevnění duševního i tělesného zdraví a k posílení organismu. Působí zároveň protistresově a relaxačně. Lze ji provádět jako cílenou (pomoc odstranit bolest), preventivní, nebo zdravotně relaxační.

Prakticky to znamená, že po počátečním nahřátí svalů masíruji s přítlakem a hledám zatuhlá místa. Těm se pak věnuji déle. Někdy použiji baňky nebo magnetické kuličky. Masáž prokládám i jemnějšími relaxačními tahy, ale hlavním cílem je předejít bolestem těla, ke kterým může dojít díky dlouhodobějšímu zatuhnutí svalu. Pokud už bolesti jsou, je masáž zaměřena na odstranění nebo ulevení od bolesti, kdy zatuhlá místa uvolňuji tlakem nebo podtlakem (baňky). Každého klienta na možnou bolestivost této techniky předem upozorňuji s pobídkou, aby se ozval, pokud bolest už není "sladká", ale nepříjemná. Podle ohlasu klientů působí i tato masáž jako celek příjemně a relaxačně.

 

RELAXAČNÍ MASÁŽ

Relaxační masáž pomáhá uvolnit tělo i mysl, posiluje vitalitu a slepšuje psychický i fyzický stav organismu. Dotek působí pozitivně na emocionální vyrovnanost i fyzickou pohodu. Vždyť potřeba být dotýkán zůstává u většiny lidí po celý život velmi vysoká. Léčivá síla doteku je čím dál více ceněna a relaxace pomocí masáže se pro většinu lidí stává pravidelně vyhledáváným zážitkem. Díky pomalým tahům a jemným hmatům si můžete užít dokonalého uvolnění těla i mysli. Příjemná hudba, vyhřátá místnost, vůně, teplý olej, lávové kameny a laskavé ruce vás dovedou k dokonalé relaxaci.

Prakticky u mne to znamená, že i při této masáži dochází k prohřátí a uvolnění svalů. Nejdu ovšem tak do hloubky, jako u regenerační masáže a nevěnuji se hledání a uvolňování zatuhlých míst. Pracuji více s energiemi a masáž je hlavně, laskavá, vlídná a pečující. 

 

RELAXAČNÍ MASÁŽ S PŘÍBĚHEM 

".... Další den pro vás začíná velmi brzy. Ještě za tmy vstáváte a vydáváte se směrem k blízkému klášteru Diskit na skalnatém návrší. Motivací k brzkému vstávání je vaše účast na budhistické ranní modlitbě zvané pudža. Budhismus je velice otevřený a vstřícný k vaší účasti a záleží jen na vás, jaký zážitek si odnesete. Stoupáte tichým krajem, nad vámi je vidět pouze obrys mohutné stavby kláštera a na obloze stříbřitě září měsíc v úplňku. Husí kůži, která se vám objevila na rukou nedokážete jednoznačně přiřadit původ. Zda je to z ranního chladu nebo očekávání chvil příštích. Spočinete okamžik v tomto tichém bezčasí a jen vnímáte čistou energii proudící všude kolem vás. Každým hlubokým nádechem do vás vstupuje ..."
 

Masáž je doprovázena mluveným slovem, příběhem, volným popisem mé krátké návštěvy indického Ladakhu. Text jsem namluvila s Lubošem, kamarádem na cestě, kerého to napadlo a naše dobrodružství krásně poskládal do slov :-).

 

RELAXAČNÍ MASÁŽ s lávovými kameny

je velice příjemná uvolňující masáž. Je prováděna pomalými spíše lehkými tahy dlaní, které střídají nahřáté lávové kameny. Doteky jsou převážně jemné s prvky klasické masáže a reflexní terapie. Je to příjemný způsob, jak tělu dodat životní energii. Není zde zaměření na práci se svaly, ale na rozproudění toku energie. Cílem masáže je klienta dokonale uvolnit a zklidnit jeho mysl, aby se mohl zcela oprostit od myšlenek a ideálně se ponořit do meditativního stavu – do stavu naprosté přítomnosti.

 

RELAXAČNÍ MASÁŽ  "UMĚNÍ  DOTEKU"

Tato masáž je výjimečná stylem masírování, který propojuje všechny části vašeho těla. Je prováděna pomalými dlouhými tahy od dlaní ruky, šíje až po plosky nohou. Aby nic nebránilo plynulému doteku je klient/ka nahý/á, intimní místa jsou zakryta látkou. Masáž zahrnuje celé tělo včetně hlavy a má velice silný uvolňující účinek. Lehké masérské hmaty konečky prstů, dlaněmi i předloktími příjemně uvolňují svalové napětí. I u této masáže jsou použity lávové kameny, které svými vibracemi a teplem blahodárně působí na psychiku a napomáhají k prohřátí svalů a uvolnění těla i mysli. Relaxační masáž "Umění doteku" je velice příjemná a zaručeně u ní zapomenete na všední starosti a dokonale si odpočinete. Nechte se hodinu a půl hýčkat a rozmazlovat.

 

RELAXAČNÍ "RUČNÍČKOVÁ" MASÁŽ

Základem této skvělé masáže jsou horké mokré ručníčky, které postupně střídavě přikládám na celé tělo - od obličeje až po plosky nohou. Je to velice příjemná a uvolňující masáž. Mokré teplo proniká hluboko do svalů a tak dokonale uvolní veškerá napětí a tím se zklidní i vaše mysl. V druhé půlce masáže použiji i nahřátý olej, který přispěje k dokonalému prožitku relaxační masáže.

 

THAJSKÁ TRADIČNÍ MASÁŽ 

Thajská tradiční masáž je starověké léčitelské umění vycházející z ajurvédy. Systémem unikátních masérských technik se stlačují akupresurní body na energetických drahách po celém těle a pozoruhodně se kombinují s natahovacími a protahovacími cviky. Thajská masáž je úzce spojena s jógou a má podobný účinek. Proto je také nazývána „jógou pro líné“. Navozuje hluboké uvolnění a je spouštěcím mechanismem pro samoozdravné procesy. Při thajské masáži se nespěchá a proto je velmi důležité si pro ni vyhradit dostatek času. Pak vám dá pocítit úchvatný pocit tělesné a duševní harmonie od palců nohou až po konečky vlasů. Klient je oblečený do volného oděvu, který si sám přinese nebo mu bude zapůjčen.

 

RELAXAČNÍ THAJSKÁ OLEJOVÁ MASÁŽ

Thajská olejová masáž je pro svoje jemnější provedení více odpočinková až relaxační. Snoubí v sobě jemněji provedenou tradiční thajskou masáž s uvolňující masáží celého těla teplým olejem. Klient/ka si na tuto masáž odloží tak, aby se cítil/a pohodlně. Může být i nahá. Části těla, které zrovna nejsou masírované, jsou vždy zakryté nahřátým ručníkem a dekou. Masérské hmaty přijemně uvolňují svalové napětí a vysledkem je úžasné prohloubení relaxačníhu účinku.

 

LYMFATICKÁ MASÁŽ

Lymfatická masáž je zaměřena na lymfatický systém. Provádí se přesnými jemnými pohyby s velmi malým tlakem v určitém pořadí a rytmu. Tím rozpumpuje tok lymfy a dochází k detoxikaci a zlepšení metabolizmu celého organismu. Nastartují se samouzdravující procesy v těle. Masáž má blahodárný účinek na mnohé fyzické i psychické problémy. Při opakování těchto masáží se můžou pronikavě zlepšit i neduhy v chronickém stavu.

Více zde

 

ČÍNSKÁ MASÁŽ hlavy

Čínská tlaková masáž vychází z čínských tradic a léčitelství a navozuje hlubokou relaxaci. Zlepšuje psychiku, pomáhá při nespavosti, bolestech hlavy, migrénách, bolestech zubů a podobně. Čínská tlaková masáž posiluje obranyschopnost, používá se na zlepšení stavu vnitřních orgánů.  Promačkáváním významných akupresurních bodů na energetických drahách jednotlivých orgánů dochází k uvolňování toku energie a k harmonizaci.

Čínská tlaková masáž je vhodná pro ty, kterým nevadí zmáčknutí některých citlivých bodů. Pracuje se zde s větší silou, která vede k uvolnění. Je vhodné ji kombinovat s rekondiční masáží.

 

MANUÁLNÍ LIFTING OBLIČEJE

Manuální lifting je metoda, která dokáže bez pomocí skalpelu výrazně omladit obličej. Již po prvním ošetření se vyhladí vrásky, zregeneruje se a napne pleť a obličej se rozzáří novou vitalitou. Manuální lifting obličeje je velmi jemná technika, šetrná k pokožce a doprovází ji příjemný pocit hluboké relaxace a vnitřní pohody. Uvolněním svalů v obličeji a zlepšením prokrvení kůže, dochází k regeneraci vazivových a elastických struktur, k zrychlení odvodu odpadních látek, metabolismu a k úbytku podkožního tuku. Vzhled a kvalita pleti se manuálním liftingem zlepší natolik, že se často změní celkový výraz obličeje. Strhané a unavené rysy zmizí a klient odchází s novou tváří. Výsledkem této speciální techniky je tedy nejen mladší a příjemnější vzhled, ale zároveň dochází i k odbourání stresu, k obnově duševní harmonie, spokojenosti a psychické svěžesti.

Prosím na masáž přjďte bez nalíčení.

Převzato z www.maserske-kurzy.cz/lifting.html     

 

REFLEXNÍ TERAPIE plosky nohou

Reflexní terapie je metodou prevence, diagnostiky a léčby. Každý orgán v těle má svou reflexní plošku na chodidlech, dlaních či třeba uších. Působením tlaku na těchto ploškách je možné zjistit a poté i posílit oslabené orgány. Masáž reflexních plošek je někdy trochu bolestivá, ale přesto většinou příjemná a uklidňující, obvykle se po ní dostaví výrazný pocit "oživení" nohou. Pravidelné provádění reflexní masáže chodidel uvádí organismus do energetické rovnováhy.

Tuto masáž nenabízím samostatně. Používám ji jako doplňkovou k jiným druhům masáží.

 

BAŇKOVÁNÍ

Baňková masáž je prováděna většinou jednou až dvěma baňkami, ve kterých je vytvořen podtlak. Přisátou baňkou se popojíždí po zádech a dochází tak k výraznému prokrvení pokožky, prohřátí a uvolnění svalů. Masáž je bezbolestná, podtlak vytvořený v baňce je slabý až středně silný. Tato technika se provádí samostatně, ale i jako doplněk po masáži. Tuto techniku, je-li to potřeba, používám jako doplněk k regenerační masáži.

Baňková terapie Při baňkové terapii se baňkou nepohybuje, baňka zůstává na předem určeném místě a svým podtlakem a umístěním ovlivňuje jednotlivá reflexní místa. Zpravidla se používá několik baněk najednou. Délka jednotlivé terapie nepřesáhne 15 min. Po této terapii mohou na těle zůstávat "modřiny", vyjímečně i puchýřky, které nejsou škodlivé a do týdne až dvou zmizí.

 

 

MEDOVÁ  MASÁŽ

Jedná se o jednoduchou masáž, která využívá výborných účinků medu (především detoxikačních) a kompresních masérských hmatů. Dochází tak k odstraňování starých usazenin a jedů až z hloubky tělesných tkání. Navíc přes reflexní zóny jsou touto masáží příznivě ovlivňovány i jiné orgány.

Prakticky: V úvodu masáže na záda nanesu teplý med, který tlakovým působením rukou postupně mění konzistenci a začíná se na ruce více "lepit" a na zádech "štípat". Poté záda umyji pomocí teplé vody a žíňky. Tento postup zopakuji ještě dvakrát. Na závěr nanesu kokosový olej a pomalými relaxačními tahy masáž končí.


Autotrakční lehátko

Vás dokáže plynule přetočit až do polohy hlavou dolů. Přitom  dochází k celkovému uvolňování svalového napětí a kloubů, což má příznivý vliv na celou stavbu těla. Při pravidelném používání tak dochází k uvolňování meziobratlových plotének a kloubů, dýchacích cest, uvolnění přetíženého žilního oběhu dolních končetin, kyčelních kloubů i břišních orgánů. 
Použití autotrakčního lehátka doporučuji po absolvování masáže. Samozřejmě nemusíte hned viset hlavou dolů, někdy (hlavně ze začátku) stačí náklon z vodorovné polohy jen pár stupňů. Více o této technice se dozvíte třeba zde.
 

------------------------------------------------------

 

Masáž a terapie se kombinují podle potřeby.

V případě jakýchkoli dotazů mne neváhejte kontaktovat.

Regina

č.p.114
Levínská Olešnice
51401
+420777665565 Regi.U@seznam.cz